Constituie participarea la greva o incalcare a obligatiilor de serviciu?

Codul muncii stabileste in art. 235 faptul ca participarea la greva, precum si organizarea acesteia cu respectarea legii nu reprezinta o incalcare a obligatiilor salariatilor si nu pot avea drept consecinta sanctionarea disciplinara a salariatilor grevisti sau a organizatorilor grevei.

Citeste articolul integral pe Infolegal.ro.