Librăriile partenere

Librăriile unde puteţi găsi colecţiile editate de C.H. BECK

Oraş Librarie Adresa Telefon E-mail
Alba Iulia Librăria Mihai Eminescu Calea Moţilor, Bl. S1H 258.812.671  
  Librăria Lucian Blaga B-dul Revoluţiei, nr. 5 258.821.350  
  Librăria Mircea Eliade Str. Cloşca, Bl. CH1    
  Librăria Humanitas Str. 1 Decembrie 1918, Bl. M10, Parter 258.826.007 alba@humanitas.ro
  Diverta Vladimirescu Bd. Tudor Vladimirescu, nr. 50A, parter, CC Alba Mall 358.401.798 diverta.albamall@diverta.net
Alexandria Diverta Libertăţii Str. Bucureşti, Bl. T4, parter 247.312.801 diverta.libertatii@diverta.net
Arad Librăria Corina Str. Mihai Eminescu, nr. 2 257.284.749 librariacorina@rdslink.ro
  Diverta Ziridava B-dul Revoluţiei, nr. 39-41, parter + etj. 2, CC Ziridava 357.432.910 diverta.ziridava@diverta.net
  Diverta Atrium Center B-dul A. Vlaicu, nr. 10-12   diverta.atrium@diverta.net
  Librăria Cărtureşti Str. A. Vlaicu, nr. 10-12, Atrium Center 0732.00.30.66 cart_arad@carturesti.ro
  Librăria Alexandria Cl. Aurel Vlaicu, nr. 299 /6, Armonia Mall 0257.23.11.56  
Bacău Librăria Glissando Str. Nicolae Bălcescu, nr. 8 234.588.800  
  Librăria Vasile Alecsandri Str. Mărăşeşti, nr. 11 234.570.642  
  Librăria Alexandria Str. Nicolae Bălcescu, nr. 12 234.545.721  
  Librăria Alexandria Str. Ştefan cel Mare, nr. 28, Arena Mall 0234.52.42.41 librariaarenabc@sedcomlibris.ro
  Librăria Diverta Str. Ştefan cel Mare, nr. 28, Arena Mall 334.405.105 diverta.arena@diverta.net
  Librăria Alexandria Cartier Mioriţa, Bl. 3, sc. D 234.571.046 librariabacau3@sedcomlibris.ro
  Librăria Alexandria Cl. Republicii, nr. 40 234.572.439 librariabacau9@sedcomlibris.ro
  Librăria Alexandria – Real Cl. Republicii, nr. 181 234.585.252 librariarealbc@sedcomlibris.ro
Botoşani Punct în Tribunalul Botoşani Str. Maxim Gorki, nr. 8 0744.78.09.36 generalcart@yahoo.com
  Librăria Luceafărul P-ţa Revoluţiei, nr. 13 231.512.125  
Brăila Punct Tribunal Brăila Calea Călăraşilor, nr. 47 0744.62.45.57  
  Librăria Mihai Eminescu Str. Independenţei, nr. 126 239.611.798  
  Librăria Alpha Str. Mihai Eminescu, nr. 2 239.627.008  
  Librăria 21 Str. G-ral Grigorescu, Bl. 5 A 239.689.315  
  Librăria 13 B-dul Independenţei, Bl. C 1 239.625.923  
  Librăria 4 Str. 1 Decembrie, nr. 133, Bl. B 34 239.612.348  
Braşov Librăria George Coşbuc Str. Republicii, nr. 29 268.477.309  
  Diverta Star Str. N. Bălcescu, nr. 62, etj. 3, CC Star 368.430.267 diverta.star@diverta.net
  Librăria Arta Str. Mureşenilor, nr. 12 268.510.013  
  Punct Tribunal Braşov Str. 15 noiembrie, nr. 45 268.411.896  
  Librăria Cărtureşti P-ţa Sfatului, nr. 20 368.409.015 carturestibrasov@carturesti.ro
  Librăria St. O. Iosif Str. Mureşenilor, nr. 14 268.477.799 librisbrasov@yahoo.com
Bucureşti Librăria Mihai Eminescu B-dul Regina Elisabeta, nr. 14 021.314.23.83 office@librariaeminescu.ro
  Librăria Cărtureşti Quinet Str. Edgar Quinet, nr. 9, sector 1 021.311.06.46 quinet@carturesti.ro
  Sala Dalles B-dul N. Bălcescu, nr. 18, sector 1 021.310.25.28 sala.dalles@librariasalles.ro
  CLB – Librăria Papirus B-dul Magheru, nr. 27, sector 1 021.313.83.21 U094@clb.ro
  CLB – Librăria Colţei B-dul Brătianu, nr. 12 021-313.91.68 U009@clb.ro
  CLB – Librăria Luceafărul B-dul Unirii, nr. 10, sector 4 021.315.77.53 U001@clb.ro
  CLB – LibrăriaM.Sadoveanu Bd.Gh. Magheru, nr. 6-8 021.316.29.65 U017@clb.ro
  Librăria Humanitas – Kretzulescu Calea Victoriei, nr. 45 021.313.50.35 kretzulescu@humanitas.ro
  Librăria Humanitas – Din fundul curţii Calea Victoriei, nr. 120 021.317.18.28 gds@humanitas.ro
  Librăria Humanitas Auchan Str. 1 Decembrie 1918, nr. 33A – Centrul Comercial Auchan Titan 021.345.22.02 auchan@humanitas.ro
  CLB – Librăria Quinet Nr. 88 Str. Edgar Quinet, nr. 10 021.311.30.43 U088@clb.ro
  CLB – Librăria 165 (Univ. D.Cantemir) Spl. Unirii, nr. 176 021.330.88.36  
  CLB – Librăria Copiilor P-ta Romană, nr. 9 021.316.83.70 U074@clb.ro
  CLB – Librăria Gh. Şincai Bd. Gh. Şincai, nr. 6 021-330.36.58 U037@clb.ro
  Librăria în Curtea de Apel Spl. Independenţei, nr. 5 0723.59.48.21 carte_juridica2009@yahoo.com
  Librăria Verona Str. A. Verona, nr. 13-15 021.317.34.59 verona@carturesti.ro
  Punct în Tribunalul Bucureşti B-dul Unirii, nr. 37 021.222.02.14  
  Librărie în cadrul Universităţii Hyperion Cl. Călăraşi, nr. 169 731.163.320  
  Diverta Făinari Str. Făinari, nr. 3, sector 2 031.405.12.72 diverta.fainari@diverta.net
  Diverta Jolie Ville Str. Erou Iancu Niculae, nr. 103bis, parter, CC Jolie Ville, sector 1 724.202.590 diverta.jolieville@diverta.net
  Diverta City Mall Şos. Olteniţei, nr. 2, etj. 1, CC City Mall, sector 4 0729.311.21.81 diverta.citymall@diverta.net
  Diverta Băneasa Şos. Bucureşti-Ploieşti, nr. 42D, etj. 1, CC Băneasa Shopping City, sector 1 733.734.074 diverta.baneasa@diverta.net
  Diverta Unirea Piaţa Unirii, nr. 1, etj. 3, CC Unirea Shopping Center, sector 3 031.805.65.33 diverta.unirea2@diverta.net
  Diverta Mall Calea Vitan, nr. 55-59, subsol, CC Bucureşti Mall, sector 3 031.405.84.13 diverta.mall@diverta.net
  Diverta Cotroceni B-dul Vasile Milea, nr. 4, CC AFI Palace Cotroceni, sector 6 723.654.041 diverta.cotroceni@diverta.net
  Diverta Plaza B-dul Timişoara, nr. 26, subsol, CC Plaza Romania, sector 6 031.805.52.13 diverta.plaza@diverta.net
  Librarul Dulimex Bd. Regina Elisabeta, nr. 63 021.315.20.26 comenzi@librarul.ro
  Librarul Dulimex Cl. Dorobanţilor, nr. 102-110 021.231.72.28 comenzi@librarul.ro
  Librarul Dulimex Complex Comercial Bucur Obor 021.222.83.80  
  Librăria Diverta Ideea Plazza Bd. Timisoara, nr. 26, parter   ideea.plazza@ideeastore.ro
  LibrăriaLibracris Str. 13 Septembrie, nr. 210, Bl. V 40 733.759.866  
  Librăria Canta Distributie Str. Năsăud, nr. 97 722.723.879  
  Librăria Abstract (Univ. Titu Maiorescu – Facultatea de Drept) Cl. Văcăreşti, nr. 187 031.808.91.97  
  Librăria Notarom Str. Luigi Cazzavillan, nr. 15 021.313.44.49 scnotarom@yahoo.com
  Librăria Alexandria Str. Republicii, nr. 1 234.261.651 librariabuhusi@sedcomlibris.ro
Buzău Librăria I. L. Caragiale Str. Unirii, Bl. O 1, parter 238.719.452  
  Librăria Alexandria Str. Unirii, nr. 232, Aurora Mall 238.439.125  
Câmpina Diverta Carol B-dul Carol I, nr. 56-58, Bl. 14 E, parter 344.401.828 diverta.carol@diverta.net
Câmpulung Moldovenesc Librăria Câmpulung Moldovenesc Str. Liceului, nr. 1 230.213.974  
Câmpulung Muscel Diverta Câmpulung Str. Negru Vodă, nr. 121, Bl. A9, parter 0248-512.675 diverta.cmuscel@diverta.net
Caransebeş Diverta Timiş Str. Mihai Viteazul, nr. 18, CC Euro Shopping Mall 355.401.412 diverta.timis@diverta.net
Chişinău Librăria Diverta Mall Dova Str. Arborilor, nr. 21, etj. 3   diverta.malldova@rtc.md
Cluj Napoca Diverta Universităţii Str. Universităţii, nr. 1 364.401.658 diverta.universitatii@diverta.net
  LibrăriaCărtureşti – Iulius Mall Str. Al. Vaida-Voievod nr. 53-55 0732-003.008  
  Librăria Humanitas- N.Steinhardt Str. Universităţii, nr. 4 264.439.475 cluj@humanitas.ro
  Librăria Orfeu Str. Unirii, nr. 10 264.595.339  
  Librăria Logos Str. Republicii, nr. 11A 264.590.297 librarialogos@rdslink.ro
  Grupul Librarium Bookcorner Str. Eroilor, nr. 15 264.450.130 librarium.bookcorner@gmail.com
Cluj Napoca – Floreşti Diverta Polus Str. Avram Iancu, nr. 492-500, parter, CC Polus Center 364.413.595 diverta.polus@diverta.net
Constanţa Librăria Juridică Barou Avocaţi Str. Traian, nr. 24B 0788.19.72.06 asmicart@yahoo.com
  Librăria Cărtureşti B-dul Al. Lăpuşneanu, nr. 116C, City Park Mall 0341.46.28.79 ct_mall@carturesti.ro
  Diverta Tomis Str. Ştefan cel Mare, nr. 36-40, etj. 3, CC Tomis 341.419.275 diverta.tomis@diverta.net
  Diverta Park B-dul Alexandru Lăpuşneanu, nr. 116C 341.460.838 diverta.park@diverta.net
Craiova Diverta Mercur Str. Unirii, nr. 14, parter, CC Mercur 351.182.222 diverta.mercur@diverta.net
Dâmboviţa Punct Tribunalul Dâmboviţa Calea Bucureşti, nr. 3 723.613.283 mihaitms@yahoo.com
Deva Librăria Prescom B-dul 1 Decembrie 1918, Bl. B, parter 254.213.782  
  Librăria Alexandria Bd. Iuliu Maniu, Bl. L 1, parter 0254.23.23.20  
  Diverta Ulpia Str. 22 Decembrie, nr. 37, etj. 1, CC Ulpia 354.402.869 diverta.ulpia@diverta.net
Drobeta Turnu Severin Librăria Sonet Str. Crişan, nr. 74 252.327.835 sonet_srl@yahoo.com
  Librăria Arion B-dul T. Vladimirescu, nr. 126 352.401.419  
  Librăria Arion Str. Traian, nr. 82 352.401.406  
Fălticeni Librăria General Cart B-dul Revoluţiei (vis-à-vis de Nada Florilor) 0744.78.09.36 generalcart@yahoo.com
  Librăria Alexandria B-dul Revoluţiei, nr. 61 230.542.395 librariafalticeni@sedcomlibris.ro
Focşani Librăria Alexandria Cl. Moldovei, nr. 32 Promenada Mall 0237.23.21.32  
Galaţi Punct Tribunal Str. Brăilei, nr. 153 236.460.035  
  Librăria Humanitas Str. Domnească, nr. 45 236.468.822 galati@humanitas.ro
  Diverta Galaţi Str. Domnească, nr. 13, Bl. L, parter 336.401.510 diverta.galati@diverta.net
Giurgiu Librăria Libris 2002 Şos. Bucuresti, Bl. 28/853 246.231.014 carteamea_libris@yahoo.com
Gura Humorului Librăria Alexandria Bd. Bucovina nr 6 230.235.097 librariahumor@sedcomlibris.ro
Iaşi Librăria Eurolibris Complex Comercial – Hala Centrală 0232.219.543/int 304 eurolibris@iasi.astral.ro
  Librăria Eurolibris B-dul Copou Cubul de Sticlă, nr. 3-5 232.215.683 eurolibris@iasi.astral.ro
  Librăria Casa Cărţii B-dul Ştefan cel Mare şi Sfânt, nr. 63-64 232.211.656 cartea@sedcom.ro
  Librăria Junimea P-ţa Unirii, nr. 4A 232.412.712 cartea@sedcom.ro
  Librăria Nr. 5 B-dul Carol I, nr. 22, Corp B 232.270.618 cartea@sedcom.ro
  Librăria nr. 7 B-dul Carol I, nr. 22, Corp A 232.258.400 cartea@sedcom.ro
  Librăria Nr. 28 Str. Sf. Lazăr, nr. 53 232.437.909 cartea@sedcom.ro
  Librăria Avant Garde Str. Alexandru Lăpuşneanu, nr. 16 332.408.477 avantgarde@grupullibrarium.ro
  Librăria Humanitas – Centru Felicia Str. Bucium, nr. 36 232.239.698 iasi3@humanitas.ro
  Librăria Esculap Bd. Independenţei, nr. 22 232.258.600  
  Librăria Cărtureşti Str. T. Vladimirescu, nr. 2 Iulius Mall, etj. 2 232.800.872 cart_iasi@carturesti.ro
  Diverta Moldova Str. Palat, nr. 1, etj. 2, CC Moldova 332.411.762 moldova@diverta.net
  Diverta Iulius B-dul Tudor Vladimirescu, nr. 2, etj. 1, CC Iulius Mall 332.800.868 diverta.iulius@diverta.net
  LibrăriaAlexandria Str. Al. Lăpuşneanu, nr. 21 232.206.066 librariaiasi@sedcomlibris.ro
Lugoj Librăria Cornelia Drăgan Str. 20 Decembrie 1989, nr. 1 256.359.517 corneliadragan@ymail.com
Mediaş Diverta Roth Str. St. L. Roth, nr. 2 369.802.099 diverta.medias@diverta.net
Ocna Mureş Librăria George Coşbuc Str. 9 Mai, nr. 2 258.871.035  
Oneşti LibrăriaAlexandria Str. Oituz, nr. 23 234.312.037 librsriaonesti@sedcomlibris.ro
Oradea Diverta Lotus Str. Nufărului, nr. 30, parter, CC Lotus Market 359.800.022 diverta.lotus@diverta.net
  Librăria Humanitas – Mircea E. B-dul Republicii, nr. 5 259.472.955 oradea@humanitas.ro
  Librăria Teora – BH 1 Cl. Republicii, nr. 30 Crişul Supermarket, etj. 3 722.351.244  
Orşova Librăria Arion Centru Civic, Bl. C1-C3 252.360.492 arion@severin.rdsnet.ro
Oţelul Roşu Diverta Otelu Rosu Str. 22 Decembrie 1989, nr. 5 724.202.441 diverta.otelurosu@diverta.net
Petroşani Diverta Jiul Str. 1 Decembrie 1918, nr. 79, etj. 1, CC Jiul 723.654.040 diverta.jiul@diverta.net
Piatra Neamţ Librăria Casa Cărţii B-dul Republicii, nr. 17 233.214.570  
  Librăria Humanitas P-ţa Ştefan cel Mare, nr. 15 Galeriile de Artă Lascăr Viorel 233.212.015 piatra@humanitas.ro
  Diverta Kogălniceanu Piaţa Mihail Kogălniceanu, Bl. M3, parter 333.401.086 diverta.kogalniceanu@diverta.net
Piteşti Librăria Casa Cărţii B-dul Republicii, Bl. G1, parter 348.457.150 columbcarte@yahoo.com
  Librăria Mihai Eminescu Str. Victoriei, nr. 89 348.457.151 columbcarte@yahoo.com
  Punct Tribunal Arges B-dul Eroilor, nr. 5 747.061.980  
  Diverta Bălcescu Piaţa Vasile Milea, nr. 1, etj. 1, CC Fortuna 348.445.300 diverta.balcescu@diverta.net
  Diverta Euromall Calea Bucureşti, nr. 36, etj. 1, CC Euromall 348.401.452 diverta.euromall@diverta.net
Ploieşti Librăria Humanitas P-ţa Victoriei, nr. 3, parter, Bloc Unirea 244.519.475 ploiesti@humanitas.ro
  Diverta Omnia B-dul Republicii, nr. 15, etj. 2, CC Omnia Winmarkt 723.654.055 diverta.omnia@diverta.net
Rădăuţi Magazinul General   0744.78.09.36 generalcart@yahoo.com
  Librăria Alexandria P-ta Unirii, nr. 64 230.562.028 librariaradauti1@sedcomlibris.ro
Râmnicu Vâlcea Librăria Alexandria Calea lui Traian, nr. 125 River Plaza Mall 0250.73.11.93  
  Punct în Tribunalul Vâlcea Scuarul Revoluţiei, nr. 1 744.574.563 aldan_srl@yahoo.com
  Magazin Winmarkt Cozia Parter Calea lui Traian, nr. 127 744.574.563 aldan_srl@yahoo.com
  Magazin Winmarkt Cozia, etj. 1 Calea lui Traian, nr. 127 744.574.563 aldan_srl@yahoo.com
  Librăria Aldan Str. Carol, nr. 1 744.574.563 aldan_srl@yahoo.com
  Librăria Humanitas Virgil Ierunca Str. Calea lui Traian, nr. 147, Bl. D2, Parter 250.738.733 vilcea@humanitas.ro
Reşiţa Diverta Nera P-ţa 1 Decembrie 1918, nr. 1, etj. 1, CC Nera 355.417.616 diverta.nera@diverta.net
Roman Librăria Casa Cărţii Roman Str. Ştefan cel Mare, nr. M6 233.742.813  
  Librăria Cezar Petrescu Roman Str. Rahovei, Bl. 3, parter 233.744.430  
  Librăria Libri com Str. Ştefan cel Mare, nr. 192 233.741.602  
Satu Mare Diverta Someş Str. Corneliu Coposu, nr. 6, CC Someşul, etj. 1 361.407.535 diverta.somes@diverta.net
Sibiu Diverta Dacia Traiana Str. Arhivelor, nr. 1 369.427.919 diverta.daciat@diverta.net
  Librăria Caron Str. Tribunei, nr. 11 269.216.131  
  Librăria Polsib Str. Alba Iulia, nr. 40 269.214.522 librarie@rdslink.ro
  Librăria Humanitas Ctin. Noica Str. Nicolae Bălcescu, nr. 16 269.211.434 sibiu@humanitas.ro
  Librăria Alexandria Comuna Şelimbăr, DN 1, Şos. Sibiului – km. 306 0269.22.24.02  
Sighişoara Librăria Horia Teculescu Str. Octavian Goga, nr. 11 265.774.131  
Sinaia Librăria Sina Libri B-dul Carol, nr. 19 244.310.429  
Slatina Librăria Ateneu B-dul A.I. Cuza, nr. 1 249.413.345 ateneu@slatina.ro
Slobozia Diverta Basarab B-dul Matei Basarab, nr. 27, Bl. U, sc. A, parter 343.401.113 diverta.basarab@diverta.net
Suceava Librăria Cărtureşti Cl. Unirii, nr. 22, Iulius Mall 0330.80.30.86 sv_mall@carturesti.ro
  Punct Tribunal Str. Ştefan cel Mare, nr. 62 744.780.936 generalcart@yahoo.com
Suceava   Curtea Domnească, nr. 6 0744.78.09.36 generalcart@yahoo.com
  Chioşc lăngă Magazinul Bucovina   0744.78.09.36 generalcart@yahoo.com
  Librăria General Cart B-dul G. Enescu, nr. 11 0744.78.09.36 generalcart@yahoo.com
  Librăria Alexandria Cl. Unirii, nr. 27, Shopping City Carrefour 0230.25.20.02  
  Librăria Alexandria Casa Cărţii Str. Nicolae Bălcescu, nr. 8 230.530.337  
  LibrăriaAlexandria Nr. 3 Str. M.Viteazu, nr. 3 230.530.342 libraria3sv@sedcomlibris.ro
  LibrăriaAlexandria Nr. 8 Bd. G.Enescu, nr. 44, Bl. T94 230.530.339 libraria8sv@sedcomlibris.ro
Târgu Jiu Librăria Mihai Eminescu Str. Victoriei, nr. 1 253.214.910  
  Diverta Parang Str. Victoriei, nr. 44, etj. 1, CC Parâng 353.402.428 diverta.parang@diverta.net
Târgu Mureş Librăria Universităţii Str. N. Grigorescu, nr. 33 265.216.772  
  Librăria Alexandria B-dul Gh. Doja, nr. 243, Promenada 0265.32.61.93  
  Punct în Universitatea D.Cantemir Str. Bodoni Sandor, nr. 3-5 265.211.629 libriseminescu@rdslink.ro
  Punct în Administraţia Finanţelor Publice Str. Gh. Doja, nr. 1-3 265.211.529 libriseminescu@rdslink.ro
  Librăria Hyperion P-ţa Teatrului, nr. 2 265.430.162  
  Librăria Luceafărul Str. Înfrăţirii, nr. 10 265.430.161  
  Diverta Tg. Mureş P-ţa Victoriei, nr. 14, parter, CC Mureş Mall 365.430.214 diverta.tgmures@diverta.net
Timişoara Librăria Esotera Str. Lucian Blaga, nr. 10 256.431.340 esoteratm@rdslink.ro
  Librăria Mihai Eminescu Str. Doctor Paulescu, nr. 2 256.494.123  
  Librăria Justinian ( Facultatea de Drept) B-dul Eroilor de la Tisa, nr. 9A 256.592.441  
  Librăria Humanitas Joc Secund Str. Lucian Blaga, nr. 2 256.431.414 timisoara@humanitas.ro
  Librăria Humanitas Emil Cioran Str. Mercy Florimund, nr. 1 256.433.180 timisoara@humanitas.ro
  Diverta Eugen Barbu Str. Demetriade, nr. 1, etj. 1, CC Iulius Mall 356.419.626 diverta.eugenbarbu@diverta.net
  Diverta Brediceanu Str. Brediceanu, nr. 2 356.456.875 diverta.brediceanu@diverta.net
  Librăria Cărtureşti – Iulius Mall Str. Demetriade, nr. 1, etj. 1 256.459.855 tm_mall@carturesti.ro
  Librăria Cartea de Nisip Str. Victor Vlad Delamarina, nr. 1 256.433.094 carteadenisip@grupullibrarium.ro
Tulcea Librăria Valentin Şerbu Str. Babadag, Bl. 4 240.516.046  
  Librăria Expocarte Str. Isaccei, nr. 20 240.516.046  
Turda Librăria Diverta Sorescu Str. Republicii, nr. 19 364.405.881 diverta.sorescu@diverta.net
Vatra Dornei Librăria Alexandria Str. Luceafărului, nr. 1 230.371.473 librariadorna@sedcomlibris.ro
Zalău Diverta Silvania B-dul Iuliu Maniu, nr. 25, etj. 1, CC Silvania 360.401.012 diverta.silvania@diverta.net