23 de intrebari si raspunsuri despre politicile salariale

Se platesc orele suplimentare ? Art. 9 alin. (2) din O.U.G. nr. 103/2013 reglementeaza ca munca suplimentara efectuata peste durata normala a timpului de lucru se compenseaza numai cu timp liber corespunzator.